TRADIČNÁ ČÍNSKA TERAPIA - Klasické terapie - Čínska tlaková masáž
Choď na obsah Choď na menu
 


Čínska tlaková masáž

 

Tradičná čínska medicína vníma ľudské telo diametrálne odlišne, na základe teórie Jin a Jang, 5 elementov, teórie energie a krvi. Pri masáží ide o veľmi dokonalú a nadovšetko účinnú manuálnu techniku. Jej pomocou pôsobí masér na určité energetické dráhy nášho tela stimuláciou či tlmením, zlepšuje mikro a makrocirkuláciu, odstraňuje bolesti, uvoľňuje napätie vo svaloch a psychické napätie, navodzuje u klienta pohodu a harmóniu. Spôsob harmonizácie je príjemný a účinný. Počas masáže sa systematicky prepracováva telo podľa prtcm.jpgiebehu šľachovo-svalových meridiánov, cielený tlak pôsobí na pohybový a oporný aparát, svalový systém , priaznivo ovplyvňuje lymfatický a nervový systém.
Hĺbková masáž znamená biodynamickú korekciu, navracia elastickosť a symetriu pohybového aparátu vrátane chrbtice. Výsledkom je aktivácia lymfatického toku a krvného obehu v hlbokých vrstvách tkanív a predovšetkým sa koriguje harmonický tok nervových impulzov vegetatívneho systému. Masáž je súčasne diagnostikou a korekciou svalovej nerovnováhy. Masáž odstraňuje únavu, svalové kŕče, nervové napätie, bolesti chrbta, šije a hlavy, stimuluje cievy a lymfatický obeh, odplavuje toxické látky, uvoľňuje svaly, kĺby, šľachy... Použitie masáží má nielen preventívne, ale aj regeneračné účinky.
acupunctureandmoxibustion.jpg

Akupresúrna terapia sa riadi teóriou čínskej medicíny, která je staršia ako 5000 rokov. Zdôrazňuje celistvosť organismu. Za minulého režimu bola u nás skôr tabu, ale dnes oslovuje čoraz väčšie množstvo ľudí na celom svete. Na rozdiel od mnohých klasických liekov, ktorých ceny neustále stúpajú a podiel platby zdravotných poisťovní klesá, lieči podstatu problému a má v organizme dlhodobý efekt. Hlavnou metódou  sú masáže  akupresúrnych bodov a meridiánov. Nejväčšia pozornosť se venuje masáži bodov a energetických dráh na hlave, šiji, chrbte a krížoch. Podľa potreby sa pridávajú aj končatiny. Zostavy  masáže se kombinujú podľa špecifických problémov a potrieb klienta a doplňujú sa pôsobením na akupresúrne body. Táto masáž stimuluje samoliečivé schopnosti organismu a vyrovnává toky energií v ľudskom tele (čchi). Pri čínskej masáži sa jedná predovšetkým o preventivne udržiavanie a obnovení správných tokov energie v tele. V prípade, že sú tieto energie (jin a jang) v nerovnováhe, masáž účinne napomáhá k obnoveniu ich rovnováhy, a tým stimuluje organismus ku správnej činnosti. Táto masáž, okrem iného, kladne ovplyvňuje napätie a stres, ktoré sú príčinou ďalších problémov; uvoľňuje svalové napätie, posiľňuje imunitu, pôsobí preventívne a pomáha odstrániť začiatky chorôb z prechladnutia, zmierňuje potiaže, ako sú napr. bolesti hlavy, migrény,nespavosť, nádchy, zápaly nosových dutín, bolesti chrbta a pohybového aparátu, astmu, alergie, menštruačné problémy, ochorenie sedacieho nervu, obehové potiaže, zažívacie a vylučovacie problémy, a iné.