TRADIČNÁ ČÍNSKA TERAPIA - Klasické terapie - Gua Sha
Choď na obsah Choď na menu
 


Gua Sha

 

gua_sha.jpg

Prastará čínska metóda odvádzania toxických látok a uvoľňovanie stuhnutých a bolestivých svalov pomocou doštičky z rohu čínskeho byvola. Touto technikou sa pôsobí na energetické dráhy, harmonizuje sa a rozprúdi energia v tele. V Číne ju tiež nazývajú akupunktúrguashaface.jpga bez ihiel.

    Táto metóda sa používa spoločne s inými procedúrami. V preklade znamená "gua" pohyb jedným smerom, škrabanie a "sha" znamená zlé, spolu teda "zoškrabať všetko zlé". Používa sa pri nej škrabka, ktorá je vyrobená z nefritu alebo z byvolieho rohu. Masáž sa robí olejom. Škrabkou  po dráhe meridiánov vyškrabávam z tela nečistoty a toxíny. Počas masáže sa zlepšujú výmenné procesy v koži a svaloch. V miestach, kde dochádza k projekcii patogénnych procesov v tele, sa objavujú výrony krvi "sha" v podobe tmavých škvŕn, ktoré za niekoľko dní zmiznú. Tak sa na povrch dostáva odvádzaný odpad.guashastone.jpg

Pôsobenie je podobné ako u bankovania, ale gua sha sa dá použiť aj v miestacguashaoil.jpgh, kde se bankovanie vykonáva obtiažne, napr. pri bolestiah nôh, paží a šije. Rovnako prečisťuje krv a zbavuje pokožku škodlivín. Podporuje cirkuláciu krvi a je protizápalová. Gua-sha terapia podporuje prirodzenú liečivú silu organizmu stimuláciou tela. Masážou sa stimuluje pokožka, svaly a nervové tkanivo. Tým sa zvyšuje rezistencia proti chorobám. Podporuje sa voľný tok energie čchi a krvi. Gua-Sha pleti a krku je tiež vysoko účinná metóda pre revitalizáciu pleti.